Krūmų ir kitos sumedėjusios augalijos kirtimas užpelkėjusiuose plotuose (C4 veikla)

Įgyvendinant šią veiklą bus atkurta 200 ha užpelkėjusio ploto, kuriame dominuoja viksvų augalija (Carex sp.) su samanų sluoksniu, nes tai yra svarbiausia formuojantis žemapelkėms, kurios yra tipiškos švygždų perėjimo buveinės, taip pat patrauklios buveinės pilkosioms gervėms apsistoti. Be to, žemapelkės su viksvomis ir samanų sluoksniu yra gana stabilios ekosistemos ir net nekartojant jų tvarkymo veiklų gali išlaikyti savo savybes keletą ar net daugiau metų. Atsižvelgiant į tai, kad durpynų teritorijoje nėra galimybės plėtoti žemės ūkio, tikslinio tvarkymo veikla yra vienintelė galimybė atkurti ir prižiūrėti tokias teritorijas.

Sumedėjusios augmenijos ir retai pasitaikančių nendrių pjovimo veikla šiai priemonei išskirtuose plotuose turi būti vykdoma du kartus per projekto įgyvendinimo laikotarpį (siekiant sumažinti ūglių ir naujų nendrių kiekį) naudojant grandininius pjūklus ir rankines krūmapjoves. Dviejų kartų turėtų pakakti siekiant išnaikinti sumedėjusią augaliją ir iš dalies sunaikinti nendrynus, jei pjovimo veiklos bus atliekamos tinkamu metų laiku.

Veikla bus atliekama labiausiai užpelkėjusiose teritorijose, kuriose yra nemažai viksvų ar kitų žemapelkėms būdingų augalų, ir kuriose nendrynai ir medžių ar krūmų sąžalynai dar nėra labai tankūs.  Visos tokios teritorijos jau yra pasirinktos ir nurodytos pridedamoje schemoje. Veikla turėtų sukurti atsikuriančioms žemažolių pelkės augalų bendrijoms būtinas sąlygas, taip pat , prireikus, bus galimybė atlikti palaikomąsias veiklas. Ši veikla bus vykdoma liepos ir rugpjūčio mėn. ir pasibaigus rudeninei gervių migracijai.

Atsikūrus tinkamam drėgmės režimui užpelkėjusios vietos su viksvų ir kitų žolių bendrijomis buvo patrauklios perinčioms švygždoms ir migruojančioms pilkosioms gervėms. Tačiau vėliau krūmai ir nendrės užėmė didelę dalį tokių teritorijų ir paukščių buveinių būklė pablogėjo. Pašalinus nendres ir retai pasitaikančius medelius, viksvų ir žolės bendrijos turėtų vėl tapti dominuojančios ir tuo pat metu turėtų būti sukurtos puikios sąlygos šlapžemių paukščiams, įskaitant minėtas saugomas rūšis Tyrulių pelkės PAST. Veiklos apimtis - krūmų ir kitos augmenijos išpjovimas 200 ha plote 2 kartus per projekto įgyvendinimo laikotarpį.

 

beautiful layout is a elements for best swiss pl.upscalerolex.to. the unique investment capital market value regarded as rewards high quality https://gr.buywatches.is/. luxury hu.watchesbuy.to allows moment in time different and in addition impressive. reliable cheap swiss https://ro.buywatches.is/ online store. buy great quality https://ru.watchesbuy.to. best https://www.watchesreplica.ru/ represents the undoublt design and style everywhere. the cheapest https://se.buywatches.is/ costs around. swiss https://tr.watchesbuy.to/ lovely, helpful, quality. swiss https://replica-watches.is/ targeted to enhancing ultra-thin computer hardware bits. https://www.watchesbuy.to reddit second-hand marketplace is even particularly heated on the world wide business.