Tyruliuose suskaičiuotos migruojančios gervės

Nors Tyrulių pelkės atkūrimo darbai jau pasibaigė, kasmetinė tradicija kartu su padėjėjais iš Tyrulių bendruomenės  skaičiuoti  nakvynei pelkėje susirenkančias gerves buvo pratęsta. Rugsėjo 21 d. vakare prie Tyrulių bendruomenės namų susirinko būrelis jaunųjų tyruliečių, prie mūsų prisijungė Tytuvėnų regioninio parko ekologė su savanore iš Italijos bei Šiaulių mokytojos. Pasiskirstę į tris grupes patraukėme į stebėjimo punktus pelkės pietinėje, centrinėje ir šiaurinėje dalyse.

Šiemetinis skaičiavimas tikrai nustebino paukščių gausa. Punktuose buvo suskaičiuota 3340 pilkųjų gervių. Kadangi didžioji dalis paukščių leidosi šiaurinės Tyrulių dalies plotuose ir suskaičiuoti juos iš vieno taško buvo tikrai neįmanoma, o grįždami gerves girdėjome visur šalia šiaurinės dalies vandens tvenkinukų, galima teigti, kad Tyruliuose apsistoję iki 4500 gervių. Tai didžiausias pilkųjų gervių skaičius užregistruotas nuo projekto pradžios. Tiesa, šiemet gervių gausa stebina ir kaimyniniuose Sulinkių bei Tytuvėnų tyrelio durpynuose.

Paukščiai renkasi nakvynei jau nuo septintos valandos vakaro, o paskutiniai individai atskrenda ir naktį. Laukdami gervių būrių stebėjome gulbes giesmininkes, nendrines linges, sketsakalius, didįjį baublį, įvairias antis, didžiulius varnėnų būrius besirenkančius į nendrynus nakvoti ir jau pavienes kregždes. Savo maurojimu pradžiugino elniai, o šiauriniame skaičiavimo punkte girdėjome vilkų šeimą.

Vakarą pabaigėme per teleskopą stebėdami Mėnulį ir dalindamiesi įspūdžiais Tyruliuose.


beautiful layout is a elements for best swiss pl.upscalerolex.to. the unique investment capital market value regarded as rewards high quality https://gr.buywatches.is/. luxury hu.watchesbuy.to allows moment in time different and in addition impressive. reliable cheap swiss https://ro.buywatches.is/ online store. buy great quality https://ru.watchesbuy.to. best https://www.watchesreplica.ru/ represents the undoublt design and style everywhere. the cheapest https://se.buywatches.is/ costs around. swiss https://tr.watchesbuy.to/ lovely, helpful, quality. swiss https://replica-watches.is/ targeted to enhancing ultra-thin computer hardware bits. https://www.watchesbuy.to reddit second-hand marketplace is even particularly heated on the world wide business.